Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyayı tanıdım, tanıyorum. Şu anki önderler içerisinde en kıdemli benim

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ezineli Yahya Çavuş” belgeseli galasında yaptığı açıklamanın satır başları şu biçimde:

Bunların hayal dediklerini biz gerçeğe dönüştürdük. Şu anda 18 Mart Köprüsü dünyada 1 numara, övünerek söylüyorum. Tahminen de 18 Mart’a bile kalmadan buranın açılışını yapacağız.
Biliyorsunuz 30 yaştı, seçme seçilme yaşı. Biz ‘neden 30 yaş?’ dedik. 18’e çekelim dedik. Seçilme 25 olsun, seçme 18 olsun, bu biçimde bir planlama yaptık. Akabinde seçme de seçilme de 18 olsun dedik. Bu gençliğinize güvenmeyi getiriyor. Gençliğimizi seven biziz. Muhalefet gençliği seviyoruz diyor, hepsi palavra. Teknofest jenerasyonu Türkiye’de fazlaca önemli istek görmeye başladı.
Millet bize ne kadar misyon verirse milletimin hizmetkarıyım. Deneyimimi arkadaşlarımızla birlikte, bu millet uğruna yorulacağız. Dünyayı tanıdım, tanıyorum. Şu anki başkanlar içerisinde en kıdemli önder benim.
Şu anda üniversite olmayan vilayet yok. Muhalefet ‘bu kadar üniversiteye ne gerek var?’ diyor. Hakkari’deki kardeşim evladını nasıl üniversiteye gönderecek?