İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakan siyasetçi: Bu kadar fazlaca insanın beni vefatla tehdit etmesine üzülüyorum

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
NATO üyeliği Ankara’nın onayına bağlı olan İsveç’te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakan çok sağcı siyasetçi Rasmus Paludan kendisine dört bir yandan gelen reaksiyonlarla ilgili ülke basınına konuştu.

Sözcü’nün aktardığına bakılırsa Expressen gazetesine konuşan Sıkı İstikamet Partisi (Stram Kurs) önderi Paludan “Türkiye’ye gol attığımda ‘İşte bu’ diye düşündüm” deyip “İşler hayal ettiğim üzere olmadı” eklemesi yaptı.

Gazetenin “Pişman mısınız?” sorusuna “Hayır” cevabı veren Paludan şu biçimde devam etti: “Bunu yaptım zira kıymetli siyasi sebepler olduğunu düşünüyorum. Bu kadar epeyce insanın beni mevtle tehdit etmesine üzülüyorum.”

Daha evvel de misal hareketler gerçekleştiren Paludan, “Eskiye kıyasla şu an daha fazlaca tehdit geliyor” yorumu yaptı. 2019’dan beri bir muhafazası olduğunu söyleyen Paludan, “Şu an yaşadıklarım evvelkilere hiç benzemiyor. Çok daha önemli tehditler geliyor. Toplumsal medyada dakikada 20 bildiri geliyor ve bunlardan 5’i tehdit oluyor” yorumunu yaptı.

Paludan gazetenin “Korkuyor musunuz?” sorusuna ise “Evet, birileri beni öldüreceğini söylemiş olduği için korkuyorum. Bana ne yapacaklarını anlatıyorlar” cevabı verdi.

Paludan ayrıyeten “Bu hareket ile İsveç’in NATO üyeliği içinde bir temas yok” sözünü kullandı.