Kanadalı tenisçi Bianca Andreescu, 2022 Avustralya Açık’a katılmayacak

Adanali

Active member
Kanadalı tenisçi Bianca Andreescu, dönemin birinci grand slam turnuvası 2022 Avustralya Açık‘a katılmayacağını duyurdu.

Twitter hesabından sonucunın öne sürülen sebebini anlatan 21 yaşındaki tenisçi, “Benim için son iki yıl, farklı niçinlerle hayli kuvvetli geçti. Bu yıl, Kovid’e yakalanmamın akabinde uzun haftalar karantina altında kaldım. Kovid-19, sıhhat durumumu zihinsel ve fizikî taraflardan pek bozdu. Beni epey etkileyen diğer bir olay ise anneannemin koronavirüs niçiniyle haftalarca ağır bakım ünitesinde ömür savaşı vermesi oldu. Günlerin birçoklarında, idmanlara yahut maçlara kendimi veremedim” sözlerini kullandı.

Yaşadığı zihinsel ve fizikî yorgunluğun devam ettiğini vurgulayan Andreescu, “Yenilenmek, güzelleşmek ve olgunlaşmak için kendime fazladan vakit vermem gerekiyor. bir süre boyunca hayır işleri yaparak mesleğimden uzaklaşmak istiyorum. Tenise, fazlaca daha kuvvetli bir ruh haliyle dönmeyi hedefliyorum” dedi.

2019 ABD Açık’ta yaşadığı şampiyonluğun akabinde dünya sıralamasında 4. basamağa kadar yükselen Bianca Andreescu, yaşadığı önemli sakatlıklar niçiniyle 2020 yılında maça çıkamamıştı. Kanadalı tenisçi, bu yıl ise eski formunu yakalamakta zorlanmıştı.

Avustralya Açık, 17-30 Ocak 2022 tarihlerinde düzenlenecek.