Trabzonspor, Macaristan temsilcisi Ferencvaros’a 3-2 yenildi

Adanali

Active member
UEFA Avrupa Ligi H Kümesi birinci hafta maçında Trabzonspor, Macaristan temsilcisi Ferencvaros karşısında birinci yarıyı 3-1 yenik kapattı.

5. dakikada gelişen birinci tesirli atakta konut sahibi kadro golü buldu. Vecsei’nin pasında, savunmanın ardında topla buluşan Nguen, gelişine vuruşla meşin yuvarlağı filelere gönderdi: 1-0.

16. dakikada Larsen’in bileğine basan Frencevaros oyuncusu Civic, Görüntü Yardımcı Hakem (VAR) uyarısı daha sonrası kırmızı kartla oyun haricinde kaldı.

24. dakikada Bakasetas’ın ceza alanı haricinden sert şutunda, kaleci Dibusz sol direk tabanından yatarak topu kuvvetlikle çıkardı.

25. dakikada ceza alanı içi sol çaprazında kaleciyle karşı karşıya kalan Gomez’in şutunda, Dibusz yatarak tehlikeyi önledi.

26. dakikada ceza yayı üzerinden Gomez’in şutunda kaleci Dibusz, sol tarafına yatarak topu kornere çelmeyi başardı.

29. dakikada Frencevaros, ikinci golü buldu. Nguen’in solda yerden pasına hareketlenen Traore, kaleci Muhammet Taha Zirve’nin yanından dokunarak topu filelere gönderdi: 2-0.

39. dakikada Trabzonspor, farkı 1’e indirdi. Bakasetas, orta alandan kaptığı topla ilerleyerek meşin yuvarlağı sağ çaprazdaki Gomez’e bıraktı. Bu futbolcu da şık bir vuruşla topu filelere gönderdi: 2-1

43. dakikada Zachariassen’in sağ taraftan ortasında, ceza alanı ortasında Hugo, topa elle müdahale edince müsabakanın hakemi Fabio Maresca, penaltı noktasını gösterdi.

44. dakikada Nguen, kullandığı penaltı atışında topu kaleci Muhammet Taha Zirve’nin zıt köşesinden filelere yolladı: 3-1.

Karşılaşmanın birinci yarısı konut sahibi kadronun 3-1’lik üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci yarı

51. dakikada Bakasetas’ın sağdan kullandığı köşe atışı daha sonrası ceza alanı ortasında uygun durumdaki Trezeguet’nin baş vuruşunda, top direğin üzerinden auta çıktı.

53. dakikada Wingo’nun ceza alanı haricinden sert şutunda top üst direğe çarparak auta çıktı.

59. dakikada Eren Elmalı’nın soldan pasına hareketlenen Bakasetas’ın ceza alanı haricinden şutunda, kaleci Dibusz topu denetim etti.

67. dakikada Besic’in pasında ceza alanı ortasında topu yeterli denetim eden Traore’nin sert şutunda kaleci Muhammet Taha Zirve, meşin yuvarlağı köşeden kornere çeldi.

71. dakikada Trabzonspor, farkı tekrar 1’e düşürdü. Gomez’in pasında, ceza alanı ortasında uygun durumdaki Umut Bozok, yerden vuruşla topu kaleci Dibusz’un solundan filelerle buluşturdu: 3-2.

83. dakikada Gojak’ın ceza alanı haricinden sert şutunda kaleci Muhammet Taha Zirve, sol tarafına gelen topu yatarak kornere çeldi.

87. dakikada Trabzonspor’da Yusuf Yazıcı’nın golü Görüntü Yardımcı Hakem ikazıyla, durumda ofsayt olduğu nedeni öne sürülerek geçerli sayılmadı.

Trabzonspor, müsabakadan 3-2 mağlup ayrıldı.

Abdullah Avcı: Yeni gayelere gidebilmek için sözleşmemizi 3 sene uzattık

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Mukavelesinin uzatıldığı istikametindeki haberlere ait, şu sözleri kullandı:

“Geçen sene ligde şampiyonluğu garantilemeden Ertuğrul (Doğan) Beyefendi sözleşme uzatmak istemişti. Ben de ‘Buradayım aslına bakarsan, sözleşmem devam ediyor. Öncelikle şampiyonluk gayesine ulaşalım. Onun için buradayım.’ demiştim. daha sonrasındasında yazın da Ertuğrul Beyefendi benle görüşmek istediğinde ‘Sen nasıl istiyorsan o biçimde olsun.’ dedim. Ertuğrul Beyefendi nasıl istediyse, o biçimde oldu. Karşılıklı, memnun yeni bir tertiple, yeni gayelere gidebilmek için sözleşmemizi 3 sene uzattık. Kulübün ortasında değişimleri de yanlışsız biçimde yaparak 3 yıllık sözleşme teklif ettiler. Ben de hiç bir şey sormadan imzaladım. Bugün prestijiyle açıklanmış. Hem Trabzonspor hem benim adıma güzel olsun.”