10 yaşındaki öğrenciye arkadaşlarından hastanelik eden dayak

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
İstanbul’da bir ortaokul öğrencisi arkadaşları tarafınca dövülerek hastanelik edildi.

Ataşehir’deki bir ortaokulda 3 Kasım Perşembe günü, 5’inci sınıf öğrencisi Ö. M.’nin vücut eğitimi dersinde, sınıf arkadaşı ve üst sınıftan bir küme öğrenci tarafınca darbedildiği iddia edildi.

Ö.M., annesini arayıp yardım istedi. Anne Deniz M., telefonda kızının çığlıklarını duyar duymaz, taksiyle okula gitti. Sağlıkçı olduğu için de birinci müdahaleyi okulda yaptı.

hemen sonrasında kızını hastaneye götüren anne darp raporu aldı. Çocuğunun parmağında kırık olduğunu söyleyen anne, şikayetçi olacağını belirtti.

‘Yönetim bizi suçladı’

vakadan daha sonra kızının okula devam ettiğini söyleyen Deniz M, “Kızım okul idaresi tarafınca beni aradığı için suçlanmış. Beni de okula koşarak girdiğim için suçluyorlar. Benden özür beklediler” dedi.

‘Basına gidince özür diledi’

Deniz M, “Kızım 2 hekim tarafınca muayene edilip, parmağının kırıldığı, saçlarının koparıldığı, dizlerinin kanlar içerisinde olduğu rapor edildi. Bu raporu bile yalanladılar ancak basın mensuplarına haber verdiğimi söylemiş olduğimde müdür beyefendi beni arayıp özür diledi” diye konuştu.

Deniz M. şöyleki devam etti:

“Benim çocuğumun raporlu olduğu ağızlarına bile alınmadı. Çocuğumu günlerdir kemiklerinin ağrısından, iğneyle uyutuyorum. bu biçimde bir adaletsizlik var mı? Sizden adalet bekliyorum. Müdür bana, ‘Sizin zararınız her neyse karşılayalım’ diyor. Yasal yollarla adaleti arayacağım. Çocuğumun psikolojisi bozuldu.”