Berlinliler şimdi ne giyiyor?

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Şu anda güne uygun kıyafeti bulmak kolay değil. Kış ve yaz arasındaki mevsimler her altı ayda bir tekstil açısından zorluk haline geliyor ve özellikle sabahları sorun oluyor. Çözüm çok basit. Buna katmanlama denir ve bu tamamen modadır. Bu şekilde zaten sahip olduklarınızı yeniden birleştirebilirsiniz ve yeni bir kıyafet için alışverişe çıkmanıza bile gerek kalmaz.

Moda bilincine sahip Berlinliler buna nasıl bakıyor? Sizlerle bahar moda stratejilerini konuşmak için Mitte sokaklarına çıktık.

Sapphira serbest stil asistanıdır ve Scheunenviertel'deki Our Legacy mağazasında çalışmaktadır. O bir Westover hayranı.Sabine Röthig

Westover ya da kazak yelek, bahar aylarında en az önemsenen giyim parçasının adıdır. Kolsuz klasik, yay benzeri sıcaklık dalgalanmalarına karşı biraz fazla hassas dokunmuş herhangi bir şeyin üzerine ısıtıcı ve aynı zamanda düzenleyici bir parça olarak giyilebilir. Özel bir görünüm için klasik V yaka tişörtü beyaz tişörtle kombinleyebilir; harika görünüyor ve böbrekleri ısıtıyor.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Sapphira her iki durumda da hayranı: Kolsuz klasiği tüm yıl boyunca seviyor. “Bunu her mevsim, hatta yazın giyiyorum; bir tişörtün üzerine, etek ve botlarla. Bu kurumsal tarzı seviyorum ama biraz daha şakacı bir şekilde giymeyi seviyorum.” Kazak yeleği, İsveç'ten satın aldığı Zara'dan vintage bir parça. Bluz da vintage. Pantolon ve botlar Our Legacy'den. Sapphira, pantolonun bir paçasını botunun içine, diğer paçasını dışarıya sokmasının kasıtlı olduğunu söylüyor. “Bir keresinde resim öğretmenimin onu spor pantolon ve botlarla giydiğini görmüştüm, havalı olduğunu düşünmüştüm.”

İki Berlin modeli Anouk (solda) ve Gucci şapkalı Julie bazen sabahları ne giyeceklerini soruyorlar.

İki Berlin modeli Anouk (solda) ve Gucci şapkalı Julie bazen sabahları ne giyeceklerini soruyorlar.Sabine Röthig

Arkadaşı Anouk ile Linienstrasse'deki Café Lois'in önünde oturan Julie, “Bu yılın ilk Aperol'ü” diyor. Sonra güneş bir bulutun arkasında kayboluyor ve ilkbaharda tipik bir durumla karşı karşıya kalıyoruz: hava değişimi.

“Geçiş aşaması için en iyi çözüm basit: katman, katman, katman. Daha sonra hava çok ısınırsa kıyafetlerinizi her zaman çıkarabilirsiniz. O zaman her şey yoluna girecek!” diye açıklıyor Anouk. Ve Julie şunları ekliyor: “Katmanlama zaten her halükarda. Sadece bir ceket ve tişört değil, katmanlar da giydiğinizde çok daha iyi görünüyor. Yani eğer küçük bir şey daha ortaya çıkarsa.”

İkisi de biliyor olmalı çünkü model olarak çalışıyorlar. Görünüşü hakkında Julie şöyle diyor: “En pahalı şey Gucci şapkası, geri kalan her şey vintage.” Anouk'un en pahalı giysisi Ann Demeulemeester kot pantolonu. Gucci şapkası Paris'ten yanında getirdiği sahte, geri kalanı da vintage.

Ben, Friedrichshain'de yaşıyor - kendi deyimiyle

Ben, Friedrichshain'de yaşıyor – kendi deyimiyle “her zaman öyle”.Sabine Röthig

Ben, ceketle mükemmel uyum sağlayan mavi jel tırnaklarını göstererek, “Manikürümü yeni yaptırdım” diyor. Friedrichshainer, “catering sektöründe” çalıştığı Admiralspalast'ta çalışmaya gidiyor. Kobalt mavisi iş kıyafeti ceketi, Berlin kulübü Tresor'un ürün koleksiyonundan. Ben, “Bunu geçen hafta sipariş ettim çünkü indirimdeydi” diyor. Ayrıca liman işçisi şapkası, Uniqlo balıkçı yaka kazak, anahtarlıklı Dickies pantolonu ve New Rock'tan ayakkabılar giyiyor. Kolye bir Noel hediyesiydi.

Peki hava değiştiğinde kıyafetlerini nasıl seçiyor? Ben, “Havanın ne kadar soğuk olduğunu anlamak için bir süre balkonda durmayı seviyorum” diye yanıtlıyor. Kapalı pencereden bakmanın pek bir faydası olmaz çünkü: “Berlin'de bazı insanlar tüm yıl boyunca şişme ceket giyer, bazıları ise her zaman tişört ve şortla ortalıkta dolaşır.”

Gabrielle (solda) ve Gillian, Berlin moda markası Haderlump'un Torstrasse'deki geçici mağazasını iki hafta boyunca işletiyorlar.  Mağazamız 30 Mart'a kadar açık.

Gabrielle (solda) ve Gillian, Berlin moda markası Haderlump'un Torstrasse'deki geçici mağazasını iki hafta boyunca işletiyorlar. Mağazamız 30 Mart'a kadar açık.Sabine Röthig

Gillian, Haderlump'ta staj yapmak için iki hafta önce Harz Dağları'ndan Berlin'e taşındı. Siyah kıyafeti hakkında şunları söylüyor: “Çok ince saten pantolon ve saten gömlek giyiyorum, ikisi de Berlin'den ikinci el.” Kulağına ve boynuna taktığı krem beyazı inci takıları dikkat çekiyor. Kolye Vivienne Westwood'dan, muhtemelen şu anda Z kuşağının en gözde mücevher markası. Gillian bunun nedenini açıklayamıyor ama doğrulayabilir. “Birdenbire benim balonumdaki birçok insan Vivienne Westwood giymeye başladı, bir noktada başladı.”

Gabrielle ve Gillian Haderlump'ta staj yapmak için Fransa'dan Berlin'e geldi. Kot pantolonu Urban Outfitters'tan, ayakkabıları Dr. Martens, vintage üst ve vintage kot pantolonla. Bol kot pantolonu, soğuk havalarda altına bir şeyler koymak için ideal: “Alta tayt giymeyi seviyorum.” Gillian da aynı fikirde ve şöyle diyor: “Şu anda çok ince saten pantolonun altına tayt ve altına uzun kollu bir gömlek giyiyorum. gömlek.” İşte yine katman katman katmanlamayla karşı karşıyayız!

Johannes Köpenick'ten geliyor.  O bir kaykaycı ve sanatçıdır.

Johannes Köpenick'ten geliyor. O bir kaykaycı ve sanatçıdır.Sabine Röthig

Johannes'ten Julie'nin Aperol'da neler konuştuğunu görebilirsiniz. Nane yeşili tişört, sweatshirt'ün altından dışarı fırlayarak görünüme başka bir katman katıyor. Geçiş döneminde “birçok katman” giydiğini ve “mopedimi sürdüğüm için genellikle üzerine Goretex ceketi” giydiğini söylüyor. Köpenick'li kaykaycı Supreme ve Dr. Martens.

Johannes Köpenick'te yaşıyor ve sanatçı olduğu için burada kendi stüdyosu da var: “Büyük resimler yapıyorum”. Bunlardan bazılarını @jotillsch Instagram hesabında görebilirsiniz.

Raphael, BCCO etiketiyle dünyanın her yerinde tekno partileri düzenliyor.  Şu anda ABD gezisinden Berlin'e geri döndü.

Raphael, BCCO etiketiyle dünyanın her yerinde tekno partileri düzenliyor. Şu anda ABD gezisinden Berlin'e geri döndü.Sabine Röthig

Raphael ayrıca iklime duyarlı katmanlama ilkesini de takip ediyor. Kıyafeti çok sayıda modaya uygun katmandan oluşuyor: “Dolce & Gabbana ceketini ikinci el aldım, kapüşonlu üst isimsiz bir ürün, tişört Berlinli bir ileri dönüşümcü olan Search & Destroy'dan ve pantolonlar Acne Studios'tan. . Güneş gözlüğü, şapka ve ayakkabılar Balenciaga'dan, zincir ise kendi markası BCCO'dan. Raphael, “Sadece tasarımcı malzemelerini katlıyorum” diye gülüyor.

Peki ya yağmur yağarsa? “Şemsiyem yok, en son iki hafta önce New York'ta kullanmıştım” diye yanıtlıyor. Şemsiyeler muhtemelen şu anda dışarıdadır.

Berlinli kardeşler: Hien ve Hai, Oranienburger Straße'deki Fotografiska Müzesi'ndeki bir sergiyi ziyaret etti.

Berlinli kardeşler: Hien ve Hai, Oranienburger Straße'deki Fotografiska Müzesi'ndeki bir sergiyi ziyaret etti.Sabine Röthig

Gelecek vadeden moda tasarımcısı Hien, Dr. Martens ve sade pantolon, vücudun üst kısmına sarılı suni kürk yakayla renklendirdiği vintage deri bir ceket. Bu, ek sıcaklık sağlar ancak güneş çıktığında hızla çıkarılabilir. Daha sonra Hien'in saçına taktığı güneş gözlüğü katlanır. Kadınlara yönelik erotik ses oyunlarında seslendirme sanatçısı olarak da çalışan Hien, “Hava hala soğuk olduğunda, altına her zaman termal tayt ve termal gömlek giyerim” diyor.

Hai, Hien'in erkek kardeşidir ve DJ olarak çalışmaktadır. Zaten sıcak tutan ceketi geride bırakıp kapşonluya geçti. Rapçi Rin'in plak şirketi Ljubav'ın mavi bir kopyasını takıyor. Hai, “İlk koleksiyonundan” diyor. Pantolonu bir iş arkadaşı tasarladı: “Etiketin adı Treffpunkt'tı ama artık mevcut değil.” Spor ayakkabılar Reebok'tan.

Berlin tekno DJ Future.666 açık yürekli, kulüpten ilham alan modaya uygun giyinmeyi seviyor - sezonun önemi yok.

Berlin tekno DJ Future.666 açık yürekli, kulüpten ilham alan modaya uygun giyinmeyi seviyor – sezonun önemi yok.Sabine Röthig

Tekno sahnesinde Future.666 olarak tanınan Viktor, sezonları pek umursamıyor. Eytys'ten aldığı vegan deri ceketi hakkında şunları söylüyor: “Aslında bu bir kışlık ceket” ve şunu ekliyor: “Bu yüzden alt kısmı biraz daha havadar, bu yüzden eşitleniyor.” Görünümün geri kalanı: Deri motorcu Balenciaga'dan gözlükler ve ayakkabılar. pantolon ve atlet.

Viktor şöyle devam ediyor: “Genellikle atlet giyiyorum, sadece rahatlıyorum.” Instagram hesabındaki paylaşımlara bakarsanız bunun doğru olduğunu anlarsınız.

Clara, Danimarka'dan Berlin'e taşındı ve Mitte'deki Maria Black mücevher markası mağazasında çalışıyor.

Clara, Danimarka'dan Berlin'e taşındı ve Mitte'deki Maria Black mücevher markası mağazasında çalışıyor.Sabine Röthig

Kıvırcık bukleler sadece göz alıcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda Clara'nın kıyafeti de ilginç bir şekilde katmanlı. Bluzunun üzerine korse gibi çektiği üst kısmın yanı sıra kot pantolonunun üzerine pilili bir mini etek de giymişti. Bu onu modaya uygun hale getiriyor, çünkü üst üste katlanan etek ve pantolonlar şu sıralar daha sık görülen bir görünüm.

Bu aynı zamanda geçiş döneminde de pratiktir, çünkü etek ek sıcaklık sağlar veya güneş çok parlak olduğunda çıkarılabilir. “Ayrıca işten sonra dışarı çıkmak istersem pantolonumu da çıkarabiliyorum, ikisi de işe yarıyor!” diyor Clara ve ekliyor: “Eteği kendim yaptım, başka bir etekten. Kıyafetin geri kalanı vintage.”