Birbirine yol vermeyen İETT otobüsü ile araba trafikte yoğunluğa niye oldu

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Beylerbeyi Yalıboyu Caddesi’nde Beykoz-Kadıköy seferini yapan İETT otobüsünün arızalanması niçiniyle yolda trafik tek şeride düştü. Yol Yardım Aracı tarafınca yolun sağ şeridinde otobüsteki arızanın giderilmesiyle uğraşıldığı sırada, araba ile Üsküdar-Sultanmurat seferini yapan İETT otobüsü karşı karşıya geldi.

Her iki aracın şoförü de geri gidip birbirlerine yol vermek istemedi. Bunun üzerine şoförler içinde başlayan tartışmaya bir süre daha sonra yolcular da karıştı. Otobüs ile arabanın şoförlerine reaksiyon gösteren vatandaşlar, yolun trafiğe açılmasını istedi ve polise ihbarda bulundu.

Her iki şoförün yaklaşık 15 dakika boyunca birbirine yol vermek istememesi üzerine bölgede Beylerbeyi’nden Çengelköy ve Nakkaştepe istikametlerine kadar her iki tarafta trafik yoğunluğu oluştu. Yansıların akabinde İETT otobüsü şoförünün geri gidip yol vermesi üzerine trafik olağana döndü.

Otomobil şoförü, ikaz etmesine karşın İETT otobüsünün yola çıktığını sav etti. Şoför, “Ben olağan yolundayım, her şeyiyle düzgün yolundayım. Polis çağırdı, gelsin polis, kim yanlışlı görsün burada. Bir de bana hareket yapıyor” dedi.