Boksör Ayşe Çağırır dünya şampiyonu oldu

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafınca Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda ulusal boksör Ayşe Çağırır, finalde Kazak Alua Balkibekova’yı yenerek altın madalya kazandı.

İstanbul Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen şampiyonanın 10. gününde ulusal boksör Ayşe Çağırır, 48 kiloda altın madalya maçına çıktı.

İlk cinste Özbek Marjona Savrieva’yı, ikinci tıpta Fransız Rim Bennama’yı, çeyrek finalde İngiliz Demie-Jade Resztan’ı yarı finalde ise Arjantinli Aldana Florencia Lopez’i geçen Çağırır, finalde Kazak Alua Balkibekova ile karşılaştı.

Müsabakanın birinci raundunu 5-0 kaybeden Ayşe, ikinci raundu 3-2 aldı. Son rauntta üstün bir performans sergileyen ulusal boksör, bu kısmı 5-0, maçı da 3-2 kazanarak dünya şampiyonu oldu.

48 kiloda bronz madalyalar ise Arjantinli Aldana Florencia Lopez ve Bulgar Sevda Yuliyanova Asenova’ya gitti.

Altın madalya kazanan ulusal boksör Ayşe Çağırır, epey memnun ve gururlu olduğunu söylemiş oldu.

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen tertipte finalde Kazak boksör Alua Balkibekova’yı yenerek şampiyon olan Ayşe Çağırır, madalya merasiminin akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Zorlu bir hazırlık sürecinin kararınu aldığını aktaran ulusal boksör, “Çok memnun ve gururluyum. Heyecandan dolayı konuşmakta bile zorlanıyorum. Hala o anı yaşıyorum. Sıkıntı bir uğraş verdim. Uzun bir müddetç geçirdik. Yaklaşık 6 aydır kamptaydık. Sakatlıklarımız, ağladığımız yahut güldüğümüz günler oldu lakin hepsine değdi. Bu emekleri taçlandırdık. Ülkeme bu gururu yaşattığım için fazlaca memnunum. Bu altın madalyayı ülkeme armağan ediyorum.” diye konuştu.

Antrenörü İsa Daştan’a teşekkür eden Ayşe, “Beni yetiştiren antrenör İsa Daştan ile fazlaca savaştık, çaba verdik. Düştük kalktık fakat en sonunda bu zaferi kazandık.” tabirlerini kullandı.