Bulgar medyası: Bulgaristan’da bir Türk diplomat trafik kazasında yaralandı

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Ulusal radyonun aktardığı üzere, Bulgaristan’da bulunan bir Türkiye vatandaşı, ‘Trakiya’ otoyolunda seyir halindeyken kaza geçirdi, diplomat, kalça kemiğinde önemli faydalanma ve birkaç kaburga kırığı ile St. Anna Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ön bilgilere nazaran diplomatın kullandığı araba başşehir Sofya’ya yanlışsız ilerlerken yol korkuluğuna dokundu ve aracı denetim etmek için yol kenarında durdu. Bu ortada yanından geçen araç şoförü, kendisine yardım etmek istedi ve olay yerinde durdu. O anda duran araca üçüncü bir araba çarptı.

St. Anna Hastanesi çalışanının verdiği bilgiye nazaran sıhhat kurumuna getirilen yaralı 42 yaşında. Kaza öncesinde yol korkuluğuna dokundu, akabinde aracındaki hasarı denetim etmek için yol kenarında durdu. Yanından geçen öteki bir araç şoförü diplomata yardım etmeye karar verdi ve yakınında durdu, o anda akabinde üçüncü bir araba de ona çarptı. Olay kararı ikinci arabada bulunan bir çocuk da yavaşça biçimde yaralandı.

Hastane işçisi, durumunu stabil olarak bedellendirilen diplomatın Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde tedavi altına alınacağını tabir etti.