Cristiano Ronaldo: 4-5 yıl daha oynayabilirim

Adanali

Active member
FIFA tarafınca 2021 yılının en güzellerinin belirlendiği gala gecesi, İsviçre’nin Zürih kentindeki FIFA Genel Merkezi’nde düzenlendi.

Merasimde, “Milli Kadrolar tarihinde en çok gol atan oyuncu” rekorunu kıran Cristiano Ronaldo’ya, FIFA Özel Mükafatı layık görüldü.

‘Vücudunuza nasıl bakarsanız, o da size o denli karşılık verir’

Merasime şahsen katılarak kendisine verilen mükafattan dolayı duyduğu memnunluğu lisana getiren Portekizli yıldız, “Gol atarak, kendimi eğlendiriyorum. Küçüklüğümden beri alana ne vakit çıkarsam çıkayım, motivasyonum gol atmak olurdu. Bu motivasyonu yakın vakitte kaybedeceğimi de düşünmüyorum. Devam edeceğim. Beşerler ‘Ne kadar daha oynayacaksın?’ diye soruyorlar. Ben de 4-5 yıl daha oynayabileceğimi söylüyorum. Bedeninize nasıl bakarsanız, o da size o denli karşılık verir.” sözlerini kullandı.

Cristiano Ronaldo, an prestijiyle 115 golle ulusal gruplar tarihinin en golcü oyuncusu unvanını elinde bulunduruyor.

Bayanlarda ise FIFA Özel Ödülü’nün sahibi Christine Sinclair oldu. Kanadalı futbolcu, memleketler arası karşılaşmalarda attığı 188 golle rekor kırmıştı.