Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Avrupa Birliği’ne reaksiyon: 52 yıl süründürdüler, gereken karşılığı vereceğiz

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Teşkilatımızın memleketler arası alandaki görünürlüğünün de her geçen gün arttığını memnuniyetle müşahade ediyorum.
Mevcut zorlukların ve meydan okumaların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Bilhassa de bu tertipte sahiden konut sahibi pozisyonunda olan Şevket kardeşime hayli teşekküre diyorum, her şeyi ile müstesna bir tertip, müstesna bir mesken sahipliği.
Aynı biçimde yeni devirde nazaranvi üstlenecek Kazakistan Başkanı’na da fazlaca muvaffakiyetler diliyorum, ve görüyorum ki Kazakistan’da da birebir başarıyı sürdürerek geleceğe yürüyeceğiz.
Karabağ’da fazlaca önemli bir uğraş sürdüren ve bu çabayı en hoş biçimde devam ettiren İlham Aliyev kardeşimi bu esnada bu gayret sırasında iki yıldır neler başardığını neleri ortaya koyduğunu görüyoruz, şu an prestiji ile defaatle oradaki merasimlere de katılmak sureti ile neler yapıldığını yerinde görme imkanım oldu ve bunları tabi görür görmez de bir Türk olarak iftihar ettim. Bu kadar kısa vakitte bu kadar muvaffakiyet gerçekten bizlere bir gurur vesilesi oldu.
Özbekistan’da da tıpkı durumu, bütün fiziki altyapı üst yapıda hayli önemli bir değişim görüyoruz, bunlar bizim için iftihar sorunudur.
AB kapısında 52 yıldır bizi süründürdüler, hala birebir şeyi yapıyorlar fakat biz de onlara gerekeni gerektiği vakitte yanıtını vereceğiz.