Dries Van Noten, Rick Owens, Ecentric Molecules, Mykita ve daha fazlası

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Ev
Berlin
Murkudis’teki Yardım Pazarı: Dries Van Noten, Rick Owens, Ecentric Molecules, Mykita ve daha fazlası

Pazar günü, Potsdamer Strasse’deki Murkudis mağazasının avlusunda yüzde 80’e varan indirimli lüks ürünler var. Gelir İranlı kadınlara gidecek.

Sabine Rothig

İyi bir amaç için güzel şeyler.  Sağda: Şehrin resmi olmayan stil sorumlusu Andreas Murkudis, pazarı kuruyor.

İyi bir amaç için güzel şeyler. Sağda: Şehrin resmi olmayan stil sorumlusu Andreas Murkudis, pazarı kuruyor.Philippa Boltze

Berlin Senatosu sonunda bir stil subayı pozisyonuna sahip olsaydı, o zaman Andreas Murkudis sıcak bir aday olurdu. Bu adamın şehir için henüz yapmadığı; Çalışkan hiçbir devlet memuru bunu bu şekilde planlayıp uygulayamazdı.

2000’li yıllarda Münzstrasse’nin modaya uygun gelişimi ve daha sonra tek başına muhteşem çok markalı mağazalarıyla Potsdamer Strasse çevre semtler üzerinde büyük bir etki yarattı. Potsdamer Strasse’de, Tagesspiegel’in eski matbaasında açılan mağazanın ardından, Acne Studios’tan Paul Smith ve Christian Wijnants’a kadar bölgedeki diğer markalar tarafından peş peşe nasıl takip edildiğini canlı olarak izleyebilirsiniz. Buna aşağıdan kentsel gelişim ve aynı zamanda başarılı bir kentsel gelişme denir. Çünkü bu dükkanların ve eşyaların avangart güzellikleri Berlin için önemli çünkü ruhsuz kitlesel tüketimin çirkin şube ağlarına profesyonel bir cevap.

Ancak Berlinli moda girişimcisi bununla yetinmiyor. Murkudis, Pazar günleri dinlenmek yerine bir kez daha birçok estetiğin ilgisini çekmesi gereken bir yardım kermesi kuruyor. Potsdamer Strasse 81’in büyük avlusundaki ikinci Pazar Yardım Pazarı için yine kulağa hoş gelen isimler kazanmayı başardı ve biz Berlinlilere bağış yapmak için bir neden verdi. Satın alınacak çok çeşitli yüksek kaliteli ürünler var; Giyim, aksesuar, mobilya, kitap, kozmetik ve yiyecek. Tamamı ortak markalar, komşular ve arkadaşlar tarafından bağışlanmıştır. Giyim, markalar tarafından sağlanan ve piyasada yüzde 80’e varan indirimli fiyatlarla satılan sıfır stok veya ikinci el ürünlerdir. Ayrıca vintage kıyafetlerin olduğu bir stant da olacak.

Katılımcı markalar, restoran işletmecileri ve evin dostları

Katılımcı markalar, restoran işletmecileri ve evin dostları

Tüm gelirler yüzde 100 Háwar.help’e gidiyor, 2015 yılında İran’da kadınların mücadelesine de destek veren bir insan hakları örgütü. İlk Murkudis yardım pazarı Nisan 2022’de gerçekleşti ve 91.000 Euro’luk satış sağladı. O dönemde bağışlar, ihtiyaç sahibi insanlara destek veren Berlin yardım kuruluşlarına gidiyordu. Andreas Murkudis ve ekibinin şimdi tekrarlamak istediği büyük bir başarı.

ANDREAS MURKUDIS’teki Pazar Yardım Pazarı, 14 Mayıs 2022 tarihinde 12:00 – 18:00 saatleri arasında Potsdamer Straße 81, 10785 Berlin adresindeki iç avluda gerçekleştirilecektir.