Gerard Pique futbolu bırakıyor

Adanali

Active member
Barcelona altyapısında yetişen ve 2008 yılından bu yana A grupta forma giyen 35 yaşındaki Gerard Pique, spor kamuoyunun beklemediği bir biçimde dönem ortasında profesyonel mesleğini sonlandırma sonucu aldı.

Pique, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Barça’dan daha sonra benim için öteki bir kulüp olmayacağını her vakit söylemiş oldum ve bu biçimde olacak. Bu cumartesi günü Nou Camp’ta son maçım olacak” tabirlerini kullandı.

‘Beni tanıyorsunuz, döneceğim’

İspanyol futbolcu, “Beni artık tanıyorsunuz. Döneceğim” diyerek gelecekte futbol ortasında öbür nazaranvlerde yer alacağının işaretini verdi.

Bu dönem teknik yönetici Xavi Hernandez’in idaresindeki Barcelona’da, Jules Kounde, Andreas Christensen ve Marcos Alonso transferlerinin tesiriyle, İspanyol ligi ve Şampiyonlar Ligi’nde yalnızca 9 maçta oynayan Pique, 554 dakika alanda kaldı.

Barcelona formasıyla 15 dönemde toplam 615 maça çıkan Pique, 52 gol attı.

“Barça’ya harcanmış bir hayat. Teşekkürler Pique” yazılı bir bildiri yayımlayan Barcelona Kulübü’nün, cumartesi günü oynanacak Almeria maçı öncesi yada daha sonrasında Pique için özel bir merasim yapması öngörülüyor.

Kolombiyalı müzikçi Shakira ile 2010-2022 yılları içinde duygusal beraberlik yaşayan ve 2 çocukları olan Pique, son periyotta futboldan hayli özel ömrüyle ön plana çıkıyordu.