Manchester United, kulüp idaresini suçlayan Ronaldo’nun posterini stadyumdan kaldırdı

Adanali

Active member
Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’nun katıldığı bir programda kulüp ve Hollandalı teknik adam Erik cilt Hag hakkındaki ağır eleştirilerine Manchester United, 37 yaşındaki futbolcunun posterini sökerek karşılık verdi.

‘Bir formadan fazlası’ kampanyasının modülü olarak kulübün tarihli ikonik 7 numaralarla bir arada stadın dışına yerleştirilen Ronaldo posteri, Portekizli futbolcunun tenkitlerinden birkaç gün daha sonra kulüp tarafınca kaldırıldı.

‘Manchester City’e transfer olmaya fazlaca yakındım’

Olayın akabinde transfer sürecine değinen Portekizli yıldız, “Manchester City’e transfer olmaya fazlaca yakındım. Benimle uzun müddet konuştular. Pep Guardiola beni ikna etmek için epey uğraştı. Lakin Manchester United ile bir tarihim var. Kalbim, hislerim… Ayrıyeten, Sir Alex Ferguson. İşi değiştiren bunlar oldu” dedi.

Ronaldo şu biçimde devam etti:

“Manchester United’a dönerken, geride kalan 13 yılda her şeyin değişmiş olacağını düşünüyordum. Geldiğimde her şeyin tıpkı olduğunu gördüm. Bu makus bir sürprizdi. Real Madrid, hatta Juventus’la karşılaştırdığınızda Manchester United hiç gelişim kaydedemedi.”

‘Bazı bireylerin beni burada istemediğini hissettim’

Ronaldo, Manchester United’da kendisini kulüpten atmaya çalışanlar olup olmadığı sorusuna, “Evet. Sadece teknik yönetici Erik cilt Hag değil, 2-3 kişi daha var. Kendimi ihanete uğramış hissettim. Kimi şahısların beni burada istemediğini hissettim. Yalnızca bu yıl değil, geçen yıl da…” yanıtını vermişti.

Oyuna alınmadığı Tottenham müsabakasının bitmesini beklemeden soyunma odasına gitmesi daha sonrası bir maçlığına takım dışı bırakılan Ronaldo, Erik cilt Hag’a hürmeti olmadığını vurgulayarak, “Ona hürmetim yok zira bana hürmet göstermedi. Bana hürmeti olmayana asla hürmet duymam “ tabirlerini kullanmıştı.