Orkun Kökçü, gökkuşağı rengindeki kaptanlık pazubendini LGBT’yi simgelediği sebebi öne sürülerek takmayacak

Adanali

Active member
Orkun Kökçü, Feyenoord’un gökkuşağı rengindeki kaptanlık pazubendini takmayacağını söz etti.

Feyenoord‘un sitesine husus hakkında açıklamalarda bulunan Orkun Kökçü, “Dini, geçmişi yahut tercihi ne olursa olsun herkese hürmet duyduğumu vurgulamanın kıymetli olduğunu düşünüyorum. her insanın istediğini yahut hissettiğini yapmakta özgür olduğuna inanıyorum. Bu aksiyonun değerini epey uygun anlıyorum fakat dini inançlarımdan dolayı bunu destekleyecek yanlışsız kişi olduğumu hissetmiyorum. Bu yüzden kaptanlık pazubendini takarken kendimi rahat hissetmiyorum. Kimilerinin, bu mevzuda hayal kırıklığına uğrayacağını varsayım edebiliyorum. Umarım, dini seçimime de hürmet gösterilir” tabirlerini kullandı.

Öte yandan, Orkun Kökçü‘nün yerine Gernot Trauner’in kaptanlık pazubendini taktığı lig maçında Feyenoord, deplasmanda AZ Alkmaar’ı 3-1 yendi. Bu maçta 90 dakika boyunca alanda kalan Orkun Kökçü, ekibinin birinci golünü penaltıdan kaydetti.