Rıdvan Dilmen: Bu ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret eden erkeklerin ne işi var TFF’de

Adanali

Active member
Harika Lig’in 21. haftasında Galatasaray, deplasmanda karşılaştığı Atakaş Hatayspor’a 4-2 yenildi.

Maçı TRT Spor’da yorumlayan Rıdvan Dilmen, hakem Erkan Özdamar ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) eleştirdi.

Rıdvan Dilmen, yayın sırasında şu tabirleri kullandı:

“Maçta dağılmış bir hakem vardı. Maçın hakemi darmadağın oldu. Hatayspor’un penaltısını verdin. Alparslan’a 2. sarı kartını verip kırmızı kartı niye vermiyorsun? Erkan Özdamar ezildi. Kamara ikinci sarıdan gitmeliydi. Hatta Kamara’yı ikinci sarı ile atacaktı son anda vazgeçti. Kerem’in durumu penaltıydı. Galatasaray’ın yediği üçüncü golde faul var mı yok mu VAR bakabilirdi.
Erkan Özdamar berbat maç yönetti lakin TFF bunun niçinidir. Erkan Özdamar, Caner’i attı mı attı. Üç maç ceza verildi bir anda teğe indi ceza. Erkan Özdamar’a senin raporun geçerli değil demişler. Erkan Özdamar haydi at bakalım artık atabilirsen.
Konyaspor-Sivasspor maçında penaltı oldu. VAR’da Erkan Özdamar vardı. Raporda bu konum yoktu zira Erkan Özdamar’a maç vereceklerdi. Türk futbolunda birtakım şeyleri deşifre etmeye devam edeceğim. İnsanların gözlerine sokacağız evrakları ve görüntüleri…

Ben burada olduğum mühlet içerisinde, futbolla ilgili bütün bu enfeksiyonları temizlemekle sorumlu hissediyorum kendimi. Temizleneceksiniz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret eden erkeklerin ne işi var TFF’de? Hani inceliyordunuz TC kimlik numaralarını? Kemal Kılıçdaroğlu’na da yapamazsın. Ali Koç, Burak Elmas, Ahmet Ağaoğlu’na da ana avrat küfür edemezsiniz.

TFF’ye sesleniyorum. İşinize gelen, işinize gelmeyen hakem atamaları. Daha evvelki MHK en azından sizlerin diktesini yapmıyordu. Yapamazdınız. Şunu şuraya cet, bunu buraya atama diyemezdiniz. Bunun altını doldurmak için ‘Rizespor golü atmasaydı, Beşiktaş kazanırdı’ diyor. Artık sen hakemsin. Ne yapacaksın? tekrar Rizespor maçına çıktığın vakit diyeceksin ki ‘Eyvah! Yanarız ha!’ Zira öbür maçı söylememişler. niye yazmıyorsunuz Konyaspor maçını? Tıpkı gün oynandı. niye Atilla Karaoğlan’ın siz Trabzon’da deşifre etmediniz?

Ben bu biçimde berbatlıklar görmedin yaşamımda… bu biçimde rezaletler görmedim. Türk sporunun sıhhati için bir sefer daha söylüyorum: Yapmayın. Türkiye siyasi bir kaos ve kutuplaşma içerisinde. Ne yapmak istiyorsunuz anlamış değilim.”

‘İmamoğlu da Fenerbahçe’nin şike yaptığını söylemişti’

Dilmen, “Mehmet Ali Aydınlar ile 4-5 sene konuşmadım. Fenerbahçe Avrupa’ya gitmedi, evet. Lakin daha sonra Aziz Yıldırım devrinde kulübe sponsor oldu. Ali Koç periyodunda de sponsor oldu. Acıbadem, Fenerbahçe ile epey fazla iş birliği yaptı. İBB Liderimiz Ekrem İmamoğlu da STV’de futbol yorumculuğu yapmıştı. Fenerbahçe’nin şike yaptığını söylemişti. Sonuçta o günkü niyetleriyle birebir noktada değil doğal ki” formunda konuştu.

Dilmen’in İBB Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında kullandığı sözlere İBB Sözcüsü Murat Ongun Twitter hesabından karşılık verdi. Ongun, “Rıdvan Dilmen dün futbolun şeytanıydı bugün siyasetin şeytanı. Hoş ülkemizi siyasetin şeytanlarından kurtarmaya az kaldı” dedi.

Rıdvan Dilmen dün futbolun şeytanıydı bugün siyasetin şeytanı. Güzel ülkemizi siyasetin şeytanlarından kurtarmaya az kaldı.

— Murat Ongun (@Mrt_Ongun) January 16, 2022