Ronaldo: Manchester United ‘bacaklarımı kesti’, parlamamı engelledi

Adanali

Active member
TalkTV’ye verdiği röportajda Portekizli forvet Cristiano Ronaldo, ekibi Manchester United ile ilgili çarpıcı ithamlarda bulundu.

United’ın kendisini gruptan çıkmaya zorladığını argüman eden Ronaldo, grubun teknik yöneticisi Erik cilt Hag’ı da eleştirdi. Ödüllü yıldız futbolcu, daha evvelki bir röportajında cilt Hag’a hiç bir biçimde hürmet duymadığını lisana getirmiş ve kulüpteki birtakım isimlerin kendisini gruptan çıkmaya ittiğini ileri sürmüştü.

Dün akşamki röportajında Ronaldo, ‘ihanete uğradığını’ söylemiş olduği grubuyla ilgili şu tabirleri kullandı:

“Manchester United’a geldiğimde kadronun uygun şeyler yapması, hakikat noktalara gelmesi ve en uygun ekiplerle rekabet etmesi için yardıma daima hazırdım. Fakat bacaklarınızı kestiklerinde, parlamanızı istemediklerinde, tavsiyelerinizi dinlemediklerinde bu çok güç. Kulübe tavsiyelerde bulunacak sözlerimin olduğunu düşünüyorum. Yardım edebileceğimi düşünüyorum lakin yapı buna müsait olmayınca…”

Yaz aylarında United ile yollarını ayıracakları tarafında bir fazlaca spekülasyon ortaya atılmış, Ronaldo ve öbür oyuncular dönem öncesi hazırlık maçından maç bitmeden ayrılmıştı. Teknik yönetici Cilt Hag ise bunu ‘kabul edilemez’ olarak nitelendirmişti.

‘Benim için bu kabul edilemez, üzgünüm, ben o cins bir oyuncu değilim’

Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’nda Portekiz grubunda oynamaya hazırlanan ünlü futbolcu, şu biçimde devam etti:

“Kulübün bana bu türlü karşılık verme halinde bir stratejisi olduğunu düşünüyorum. Manchester United’ın irtibatı konusunda fazlaca, epeyce, epeyce hayal kırıklığına uğradım. Dürüst olmak gerekirse, şimdiye dek hiç bir kulüple, hiç bir teknik yöneticiyle meselem olmadı. Beni üç gün askıya aldılar ki bu epeyce fazlaydı. Bilhassa de ortasında olduğumuz sporun, kulüplerin düzeyini düşününce, bunun epeyce fazla olduğunu hissettim. Bu bir utançtı. Yüzde 100 olduğunu söylemek sıkıntı, fakat diyelim ki pişman oldum lakin birebir biçimde teknik yönetici tarafınca tahrik edilmiş hissettim. Bir koçun beni bir maçta üç dakikaya koyması benim için kabul edilemez. Üzgünüm, ben o cins bir oyuncu değilim. Kadrolara ne verebileceğimi biliyorum.

Takımdaki geleceğine ait yıldız oyuncu, şu tabirleri kullandı:

“Manchester United’a geri dönmeyeceğimi söylemek benim için güç ancak bir daha de bakalım neler olacak. Daha evvel de sana söylemiş olduğim üzere, benim için hayranlar her vakit yanımda olacak, her vakit kalbimde olacak. Sokaklara çıktığımda insanların bana olan sevgisini, tutkusunu, hürmetini görüyorum. Sırf geçmişte yaptıklarımı değil, yapmakta olduğum ve yapmaya devam edeceğim şeyleri hiç bir vakit unutmamalarını diliyorum. Manchester daima benim tarafımda olacak, taraftar benim tarafımda olacak. Ne olacağı önemli değil, her vakit bana yönelik sevgilerini takdir ediyorum. Kadroda olmasam da, beni eleştirseler de, her vakit kalbimde olacaklar. Bu yüzden tüm dayanakları için teşekkür ediyorum. Sizlerle bir daha görüşmeyi diliyorum. Her vakit kalbimde olacaklar.”