Tacizcileri engellemeye çalışırken öldürülen Haydarcan’ın babası: Çocuğumdan bana ‘onur’ miras kaldı

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Ankara’da tacizi engellemeye çalışırken öldürülen 28 yaşındaki Haydarcan Kılıçdoğan’ın babası, oğlundan kendisine ‘onur’ miras kaldığını tabir etti ve “Hiç kimse istemez olağan olarak çocuğunu kaybetmek. Fakat mevtin de şanlısı vardır. Çocuğumuz nitekim bir insanın sorumluluğunu hayatı kıymetine getirme sıkıntısında, sonuçlar bu da olsa bu biçimde bir yolu seçti. Hürmet duymaktan öbür ve bundan onur duymaktan öbür bir şeyimiz yok. Çok sıkıntı şüphesiz bundan daha sonra senelerca birlikte olduğum beşerden ayrılmak” dedi.

Haydarcan’ın ölürken bile ders verdiğini söyleyen baba Kılıçdoğan, “Kayıtsızlığın nelere mal olacağının, duyarsızlığın nelere mal olacağının bir örneği oldu. ‘Bananeciliğin’ bir örneği oldu. elbette insan olarak da teşekkür etmek gerekiyor. Baba olarak fevkalade onur duydum. Hepimizin bir geleneği vardır. Bizler yoksul ailelerin çocuklarıyız. Ailelerimizde büyüklerimizi kaybettiğimizde babamızdan bize onurlarının kaldığını, erdemlerinin kaldığını söylemekten memnunluk duyan insanlarız. Ben Türkiye’de birinci sefer çocuğundan onur miras kalan birisiyim” tabirlerini kullandı.