TFF: Türk futbolunda kaos yaratmaya çalışan kimi çevreler algı yaratma gayretinde

Adanali

Active member
TFF’nin açıklaması şu biçimde:

“Türkiye Futbol Federasyonu MHK Ağustos Hakem Semineri açılış konuşmasında Liderimiz Sayın Mehmet Büyükekşi’nin kulüplerin hakemlerle ilgili taleplerine yönelik “o hakemi istemiyorum, bu hakemi istiyorum formunda talepleri kabul etmiyoruz. Geliştirdiğimiz teknoloji buna imkan tanımıyor. Atamaları TFF yapmıyor, MHK yapmıyor. TFF’nin geliştirdiği yüksek teknolojili sistem yapıyor” açıklamasına karşın Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü amaç gösterdiği tarafında algı oluşturulma gayretine tıpkı seminerin basın toplantısı kısmında “Beşiktaş’ı ya da Beşiktaş Liderini kastetmiyorum. Hakemlerle ilgili bu istikamette talepleri olan ve dönemin ilerleyen haftalarında bu tarafta istekleri olacak olan tüm kulüpleri kastediyorum” biçiminde açıklama yapmıştır.

Ancak Türk futbolunda kaos yaratmaya ve bu kaostan çıkar elde etmeye çalışan birtakım çevreler, ısrarla Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün maksat alındığı halinde gerçekle ilgisi olmayan bir algı yaratma uğraşına düşmüşlerdir.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Sayın Mehmet Büyükekşi için tüm kulüpler, kulüp liderleri, teknik yöneticiler, antrenörler, futbolcular, hakemler ve futbol severler birebir yüksek pahada ve ehemmiyettedir.

Futbolun tüm paydaşlarıyla futbolumuzun marka kıymetini yükseltmek ve kulüplerimizi bulundukları ekonomik darboğazdan kurtarmak amacıyla yaptığımız çalışmalarımızı bir daha futbolun tüm paydaşlarıyla birlikte sürdürmeye devam edeceğiz.”