Avustralya Açık finalinde Nadal’a kaybeden Medvedev: Bu maçtan daha sonra hayal kurmayı bıraktım

Adanali

Active member
Medvedev, turnuva boyunca hakemlerle konuşmalarıyla gündem olmuştu. Final maçında da hakemle tartışan ve tribünlerin reaksiyonuna maruz kalan Rus raket, maç daha sonrası düzenlediği basın toplantısında, artık yalnızca ailesi ve ona güvenen bireyler için tenis oynayacağını söylemiş oldu.

🎾
😔
"The kid in me that was dreaming, is not anymore today."

Daniil Medvedev says from now on he will be playing for himself and his family, after being disappointed by the lack of support from the crowd at a number of major tennis tournaments.#AusOpen #tennis pic.twitter.com/lJ7TzRES8f

— ABC SPORT (@abcsport) January 30, 2022

Rus tenisçi, “5. sette Nadal servis atmadan evvel biri çığlık attı: ‘Haydi Daniil!’ ve binlerce insan ‘şşş’ dedi. Ben servis atmadan evvel ise kimsenin ‘şşş’ söylemiş olduğini duymadım. Bu saygısızca bir hareketti ve beni hayal kırıklığına uğrattı” sözlerini kullandı.

‘Bugünden daha sonra bu çocuk hayal kurmayacak’

Bugünden daha sonra bu çocuk hayal kurmayacak, durum buyken tenis oynamaya daha sert biçimde devam edeceğim” diyen Medvedev, öyküsünü şu biçimde anlattı:

“Raketi birinci elime aldığımda 6 yaşındaydım. Vakit süratli geçiyor. 12 yaşındayken idmanlar yaptım, Rusya’daki kimi turnuvalarda oynadım, televizyonda Grand Slamleri izledim. Büyük yıldızlar oynuyordu ve taraftarlar destekliyordu. Orada olmayı hayal ediyorsun. daha sonrasında Avrupa’da kimi tenis turnuvalarında oynadım. Gençlik Olimpiyatlarında finaldeydim ve hayli hoştu. Türkiye’de binlerce insanın önünde tenis oynadım. Orada olmak inanılmazdı. Hayal ettiğim anlar bunlardı. Bugünden daha sonra kendim, ailem, bana güvenen beşerler ve olağan ki bütün Ruslar için oynayacağım. Şayet Rolland Garros ya da Wimbledon turnuvasından evvel Moskova’da bir turnuva olsaydı Wimbledon ve Rolland Garros’u özlesem bile Rusya’da oynamayı tercih ederdim. Bu çocuk hayal kurmayı bıraktı. Bu çocuk kendisi için oynacak. İşte benim öyküm bu.”

Another chapter is written
🏆
@RafaelNadal defeats Daniil Medvedev 2-6 6-7(5) 6-4 6-4 7-5 to win his second #AusOpen title in an epic lasting five hours and 24 minutes.

🎥
: @wwos@espn@eurosport@wowowtennis #AO2022 pic.twitter.com/OlMvhlGe6r

— #AusOpen (@AustralianOpen) January 30, 2022

‘John Isner televizyonda gördüğümden daha büyükmüş’

Ajansspor’dan Feride Kara’nın aktardığına göre, Amerika Açık’taki anılarına da değinen Medvedev, “sonrasındasında her gencin hayali olan, profesyonel tenisçileri gorebildiğin, onlarla yemek yiyebildiğin Junior Grand Slam’e gittim. Beşerler seni tanımasa bile desteklemeye geliyordu, gençleri destekleyenler vardı bu inanılmazdı. İşte o an, burada, Grand Slam turnuvalarında, dünyanın en güzellerine karşı oynamak istiyorum dediğim andı. Amerika Açık Turnuvası’na gittiğimde John Isner yanımdan geçmişti. Kendi kendime, televizyonda gördüğümden daha büyükmüş demiştim” diye konuştu.

‘Büyük hayaller kurmaktan kuşku etmeye başladım’

Rus raket şöyleki devam etti:

“Kendimi zorladım, üste hakikat tırmanmaya çalıştım. En büyük turnuvalarda oynamaya başlıyorsunuz. daha sonrasında mesleğimde o denli bir an oldu ki, bu çocuk, büyük şeyleri hayal etmeye devam edip etmeyeceğinden kuşku duymaya başladı.”