Aydilge: Bayanları aşağılayan hiç bir diziye müzik yapmam

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Şarkıcı ve müzik muharriri Aydilge, bayanları aşağılayan bir diziye müzik yapmayacağını söylemiş oldu. Aydilge, “Kadınların aşağılandığı, şiddetin pohpohlandığı, eril telaffuzun baş tacı edildiği hiç bir diziye müzik yapmam. Milyon dolarlar verseler de yapmam” ifadelerini kullandı.

Müzik Onair’den Alper Ergez’in sorularını yanıtlayan Aydilge, müzik dalındaki adaletsizliği tek başına değiştiremeyeceğini belirtti. Müzikçi, “Çok fazla haksızlığa uğradığımızda, o haksızlıklara o kadar fazlaca gömülüyoruz ki, verimli bir şey yapacak gücümüz kalmıyor. Ben de dalda olup biten haksızlıkları düşünüp durursam, hareket edemez hale gelirim. O yüzden kendimi muhafazayı, pak ve saf kalmayı tercih ediyorum. Sektörel adaletsizliği tek başıma değiştiremeyeceğimi bilip vazgeçmek yerine, en azından adaletsizliğin bir kesimi olmayarak var olmaya çalışıyorum” dedi.

Birfazlaca dizinin jenerik müziğini de hazırlayan müzikçi, “Kadınların aşağılandığı, şiddetin pohpohlandığı, eril telaffuzun baş tacı edildiği hiç bir diziye müzik yapmam. Milyon dolarlar verseler de yapmam. Profesyonellik, para karşılığında her türlü ilkeni satmak ise profesyonel değilim” diye konuştu.