CSKA, Yusuf Yazıcı’nın tanıtım sineması için özür diledi, görüntüyü yapan grupla yolları ayırdı

Adanali

Active member
Rusya Premier Lig kadrolarından CSKA Moskova’nın Halkla İlgiler Yöneticisi Serguei Aksenov tarafınca yapılan açıklamada, yapılan yanlışın kabul edilemez olduğu vurgulanarak, “Kamuoyundan ve Yusuf’tan özür diliyoruz. Görüntüyü yapan grupla yollarımızı derhal ayırdık” bildirisi paylaşıldı.

‘Fikrin son derece yakışıksız ve kaba olduğunu kabul ediyorum’

Tanıtımı hazırlayan kulübün televizyon editörü Katerina Kirilcheva ise Türkçe ve Rusça lisanlarındaki özür bildirisinde şunlara yer verdi:

“Takımımıza yeni katılan oyuncumuz Yusuf Yazıcı’nın transfer haberini duyurduğumuz görüntü ile ilgili pişmanlığımı paylaşmak istiyorum. Farklı bir senaryo üzerinden hareket etmeyi planlarken, oyuncuyla fiziki olarak çekim yapamadığımız için bir alternatif fikir üretmem gerekti. Vakit darlığı ötürüsıyla oluşturduğum ve daha sonrasında uyguladığım fikrin son derece yakışıksız ve kaba olduğunu kabul ediyorum. Kısa mühlet içerisinde toplumsal medya hesaplarımızdan kaldırılan bu paylaşım ötürüsıyla kırdığım tüm bayanlardan, taraftarlarımızdan ve bilhassa içerikten habersiz olan Yusuf Yazıcı’dan özür dilerim.”

Ne olmuştu?

Ulusal futbolcunun transferinin duyurulduğu görüntü, toplumsal medyada büyük reaksiyon çekti.

Yapılan paylaşımda CSKA Moskova’nın Yusuf’a toplumsal medyadan, “Merhaba Yusuf, seni bekliyoruz neredesin? Kontrat imzalamaya hazırız. Yusuf burası Rusya! Burada epey Natasha var!” bildirilerini gönderdiği, evvelki iletilere yanıt vermeyen Yusuf’un ise son bildirisi görünce “5 dakikaya oradayım” diye karşılık verdiği görülüyor.

Yapılan bu paylaşım biroldukça reaksiyona yol açarken, Rus takımı yansılar daha sonrası bu paylaşımı kaldırdı.