Gerhard Schröder umurumda değil ama karısı Soyeon'u seviyorum!

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Benim için her şey bir buket kuşburnuyla başladı. Veya: aynı bitkinin bir Habersuyla. Klipte Gerhard Schröder, karısına bunlarla dolu bir vazo hediye ediyor. “Ah, Gerhard, bu nedir?” diye bilmek istiyor. Eski Şansölye, iyi huylu, açıklayıcı bir ses tonuyla “Bunlar kuşburnu” diye açıklıyor.

Kırmızı meyvelerden çay yapılabilirdi, diye devam etti Schröder, “ama biz oğlanlar küçükken onlarla başka bir şeyler yapardık.” Yani kestanelerin onları kızdırmak için “her zaman kızların boyunlarına serptiği” kaşıntı tozu ve karısı zil gibi net bir kahkaha atıyor.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Ekim 2020'de Soyeon Schröder-Kim, Instagram'da komik ev Habersunu yayınladı – o zamandan beri bu benim başıma geldi: Onun hesabına dönüp duruyorum, fotoğraflara ve Haberlara bakıyorum, eşlik eden metinleri ve yorumları okuyorum. Bana tamamen yabancı olan bir yaşam tarzına duyulan bu garip ilgide yalnız değilim: Schröder-Kim'i sosyal medyada yaklaşık 48.000 kişi takip ediyor ve onun hesabı çoktan bir kült haline geldi.

Gerhard ve Soyeon evlerinin balkonunda romantik bir kahvaltı yaparken; Gerhard ve Soyeon, Noel ağacını klasik kırmızı toplarla süslüyor; Gerhard ve Soyeon, Hong Kong veya Zürih'te samimi yürüyüşlerde. Korona salgını sırasında saçını kendisi kesiyor, komik bir surat yapıyor; Gerhard, uzun bir Yılbaşı Gecesi masasının başında görkemli konuşmalar yaparken, Soyeon dudaklarında mutlulukla gülümsüyor.

Mayıs 2018'de, Pazar günü 80 yaşına giren eski Şansölye ile 1968 Güney Kore'nin Seul kentinde doğan girişimci evlendi. Elbette Schröder-Kim'in Instagram hesabında da fotoğrafları var: Gelin, dantel detaylı, kayık yakalı, krem beyazı güzel bir elbise giyiyor, damat gösterişli bir takım elbise giyiyor, üzerinde küçük bir orkide buketi var. zirve yakaları. Onun için bu ikinci evlilik, bilindiği gibi onun için beşinci evlilik. Ancak bunun her ikisi için de son, tek gerçek aşk olması oldukça olasıdır.

Gerhard Schröder ve Soyeon Schröder-Kim birlikte mutlular. Bunu görebilir ve onlarla mutlu olabilirsiniz (kişisel mizacınıza ve kıskançlık duygularınıza bağlı olarak), politikacı Gerhard Schröder'e hiçbir zaman pek ihtiyacınız olmasa bile. İnsanları iyi bir ruh halindeyken izlemek, iyi bir ruh halinde olmak sizi gerçekten iyi bir ruh haline sokar diyebilirsiniz. Belki de sadece birkaç yenilgiye uğrayan Güney Korelinin Instagram başarısının sırrı budur.

Kendinizi bu kadar gösterişli bir şekilde sunmak kesinlikle Almanlara yakışmıyor

Örneğin Mart 2022'de Schröder-Kim, hoşnutsuzluğa neden olan bir fotoğrafını yayınladı. Arka planda Moskova'nın Aziz Basil Katedrali görülebiliyor; Çift, muhtemelen Gerhard Schröder'in Vladimir Putin'le yaptığı tartışmalı toplantılardan biri için Rusya'nın başkentine birlikte seyahat etmişti, ancak bugün hala bundan emin değiliz. Her halükarda, Soyeon Schröder-Kim, Moskova fotoğrafında narin ellerini dua ederken kavuşturuyor; bu, en azından biraz aptalca görünen bir barış jesti.

Aksi takdirde: boş güneş ışığı, pejmürde aşk yeminleri ve yapıştırılmış gülümsemeler, cömertçe hazırlanmış yemek masaları ve parlak Noel çelenkleri; Soyeon Schröder-Kim'in kocasına uyguladığı sıkı diyetle ilgili tamamen alakasız bilgiler. Harika bir şekilde zamanın dışında bir evlilikten sahneler. Ve: Sanki başka bir dünyadan, en azından başka bir ülkeden alınmış gibi.

Kendinizi bu kadar özel ve gösterişli bir şekilde, gösterişli restoranlarda ve pahalı uzun mesafe gezilerinde sunmak, özellikle (eski) politikacılar ve onların ortakları için son derece Almanlara aykırıdır. ABD'de görevdeki First Lady ve en son Başkan Yardımcısı Kamala Harris düzenli olarak moda dergisi Vogue'un kapağında yer alıyor; Almanya'da en azından Soyeon Schröder-Kim'in Instagram hesabı tek, kesin ve gösterişli bir ev hikayesini andırıyor.

Ama durun bir dakika – parlak ve ev hikayesi, orada bir şeyler vardı: Gerhard Schröder aslında Life & Style dergisine Mart 1999'da, şu anki karısıyla tanışmadan çok önce, moda fotoğrafları da dahil olmak üzere bir röportaj verdi. Aynı zamanda Schröder'in, tercihen İtalyan markası Brioni'nin pahalı takım elbiselerine olan tutkusu, medya tarafından “Keşmir Şansölyesi” sevimli takma adıyla kabul edildi. Cömert maaşlar sayesinde hayatlarının tadını çıkaran politikacılar; bu, kibirli ve kıskanç Alman'ın takdir edeceği bir şey değil.

Gerhard Schröder şu anda yine de bunu yapıyor, özellikle de yanında İtalyan yünlü kumaşlarla kaplı yeni kadınıyla. Soyeon Schröder-Kim en son Pazar günü bir fotoğraf yayınladı: Çift, ortak bakışlarıyla görülebiliyor; eski Şansölye hafifçe gülümsüyor, karısı nazikçe kollarını tutuyor.

Her ikisi de mavi ceket giyiyor ve alyansları kesinlikle kazara fotoğrafın içine itilmiş değil. Görüntünün üzerinde yumurtadan çıkan civcivin emojisiyle birlikte sarı harflerle “Mutlu Paskalyalar” yazıyor. Yaklaşık 2200 kullanıcı beğendi, ben de beğendim.