Jorge Jesus’tan Mesut Özil açıklaması: Takım dışı kalmaya devam edecek

Adanali

Active member
Fenerbahçe, Jorge Jesus ile 1 yıllık mukavele imzaladı. Sarı-Lacivertliler, Portekizli teknik yönetici için imza merasimi düzenledi.

Jorge Jesus’un açıklamalarından satır başları:

Burada olmak benim için büyük bir gurur. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü biliyordum. Fenerbahçe’nin Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri olduğunu bilerek geldim. Beklentileri de biliyordum.
Gereken imkanlara sahibiz. Bu sene şampiyon olmak istiyoruz.
Buraya maddi sebeplerden dolayı gelmedim. Beni isteyen öteki ekipler da vardı. Ben tutkulu bir kadrosu çalıtırmak istiyordum. Fenerbahçe de tutkulu bir topluluk. Bu yüzden buradayım.
Beni isteyen öteki gruplar da vardı. Lakin ben nitekim büyük bir ekipte çalışmak istiyordum. Taraftarları tutkulu bir grupta çalışmak istiyordum. Ben de bütün tutkumla buradayım. Benim çalışma metodum, Fenerbahçe taraftarına fazlaca benziyor.

‘Burada değerli olan Mesut Özil değil Fenerbahçe’

Futbolda geçmişiniz fazlaca kıymetlidir. Hocalar için oyuncular için geçmişte yaptığınız muvaffakiyetler referansınızı oluşturur. Özil söylemiş olduğiniz üzere epeyce âlâ bir geçmişe sahip. Kendisi ile alınan sonucu motamot devam ettireceğim. Burada değerli olan Jorge Jesus değil, burada kıymetli olan Mesut Özil değil, burada değerli olan Fenerbahçe!
Kadro ihtilali yapmayacağız. 4-5 oyuncu transfer edeceğiz. Kulübün imkanları doğrultusunda elimizden geleni yapacağız.
Hem ferdî hem kolektif olarak grupla ilgili müşahedelerimizi, tahlillerimizi yaptık. Fakat bu transfer periyodunda ofansif bölgede yaratıcılık katabilecek oyunculara yöneleceğiz. Bize ön bölgede tahlil olabilecek ve futbolun gösteri kısmını da yansıtabilecek oyuncular lazım.
Hep büyük ekiplerde çalıştım. Kontrat konusunda… Portekiz haricinde çalıştığımda 1 yıldan fazla kontrat yapmam. Benim için en değerli şey işin sportif kısmı.