‘Kaçırıldım’ dedi, sorguda gerçeği anlattı: ‘İlgi çekmek için yaptım’

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Denizli’de, Zeytinköy Mahallesi’nde yaşayan İran asıllı Parfane Poladin, evvelki gün saat 22.00 sıralarında, tıpkı ülke vatandaşı olan arkadaşlarına, SMS gönderip, 3 kişi tarafınca ormanda kaçırıldığını belirtip, yardım istedi. Poladin, akabinde bulunduğu yerin pozisyonunu da gönderdi. Bunun üzerine yardıma giden 3 arkadaşı ormanda Poladin’i ağız bantlı, el ve ayakları bileklerinden koli bandıyla bağlanmış buldu. Arkadaşları o anları cep telefonuyla görüntüleyip, ihbarda bulundu.

İhbar üzerine bölgeye oldukça sayıda polis grubu sevk edildi. Çekilen görüntüde fazlaca korktuğu ve bedeninde çizikler oluştuğu dikkati çeken Poladin, polise verdiği birinci tabirinde, ormanda yürüyüş yaptığı sırada 3 erkeğin kendisini kaçırdığını, ellerini ve ayaklarını koli bandıyla bağladıktan daha sonra bağırmaması ortasında ağzını bantladıklarını söylemiş oldu. Poladin, çağrılan 112 Acil Servis takımı tarafınca Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılıp, sıhhat denetiminden geçirildi.

İlgi çekmek için yapmış

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Ofis ve Olay Yeri İnceleme ile Pamukkale İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları, Poladin’in tabiri doğrultusunda orman ve etrafında araştırma yaptı. Bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları da tek tek incelendi. Fakat, Poladin’in kaçırıldığına dair bir bulguya rastlanmadı.

Hastanedeki sıhhat denetiminin akabinde emniyete gdolayılen Poladin, çelişkili tabirler verince çapraz sorguya alındı. Poladin, sorgusunda gerçeği anlatıp, kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisinin ve ailesinin ilgisini çekmek için bu biçimde bir kaçırılma planı uydurduğunu itiraf etti. Poladin sorgusunda, ormana yanında götürdüğü koli bandıyla kendisini bağladığını akabinde da arkadaşlarını arayıp, yardım istediğini de anlattı. Hakkında ‘suç uydurmaktan’ süreç yapılan Poladin, tabirinin akabinde savcılığın talimatıyla hür bırakıldı.