Koltuk döşemecisi ile nakliyeci içinde hengame: ‘Testereyi korkutma gayeli çıkardım’

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Antalya’da koltuk döşeme atölyesi bulunan Ömer İnalgaç ile nakliyecilik ve hamallık yapan Fatih Özdemir içinde koltuk taşıma fiyatı konusunda uyuşmazlık yaşandı.

Toplumsal medya üzerinden yazışan İnalgaç ve Özdemir, işyerinin önünde hengameye tutuşurken İnalgaç’ın işyerinden sünger kesmek için kullandığı döner bıçağını andıran testereyle Fatih Özdemir’in üzerine yürümesi üzerine Fatih Özdemir’de kamyonetinden aldığı sopayla İnalgaç’ın üzerine yürüdü.

Etraftaki vatandaşlar ortaya girerek olayın daha da büyümesini engelledi. Taraflar olayın akabinde polis karakoluna giderek birbirlerinden şikayetçi oldular.

‘İşyerime baskına geldiler’

İş yerine baskına geldiklerini belirten Ömer İnalgaç, Fatih Özdemir ile bir müşterisinin tamirat yaptırmak istediği 2 koltuk ve 4 sandalye için 100 TL’ye anlaştıklarını Fatih’in koltukları getirip indirdikten daha sonra 150 TL istediğini, ortalarında küçük bir tartışma yaşandığını söylemiş oldu. İnalgaç, “Fatih gittikten kısa bir süre daha sonra yanında bir şahısla iş yerime baskına geldi. Ortamızda tartışma yaşandı. ‘Ben bu koltukları buradan geri götüreceğim’ dedi. Ben götüremeyeceğini söylemiş oldum. Bu sırada kendisi otomobiline yönelince ben de elimdeki sünger kesme testeresini korkutmak emeliyle çıkardım. Yanımda karım ve çocuklarım vardı. Yalnızca korkutmak gayeli olarak gösterdim. daha sonra komşular gelip elimden bunu aldılar. Ben dükkanıma geçtim. Arabasından orak alıp bana orak çıkarttı. Orağı çıkarınca bende buradan bir daha üzerine yöneldim. Yaşanan karışıklıkta eşimi itekleyip vurmaya kalktı. Bende bir daha elimde testere ile çıkınca onu alıp otomobile koydular ve çekip gittiler. Kendisinden şikayetçi olduk” dedi.

‘Baskına gitmedim kendisi çağırdı’

Olayın taraflarından Fatih Özdemir, Manavgat’ta nakliyecilik ve hamallık yaptığını belirterek “Ömer 2 gün evvel beni arayarak nakliyesi olduğunu söylemiş oldu ve 150 TL karşılığında anlaştık. 2. Kattan 6 sandalye 2 koltuk grubu indirdim. İşyerine götürdüğümde para olmadığını daha sonra almamı istedi. İşyerinden ayrıldıktan 5 dakika daha sonra bana bildiri attı gelip paramı almamı yazdı. İşyerine vardığımda bana döner bıçağı ile saldırmaya başladı. Olay bundan ibarettir. Argüman edilenlerin aslı astarı yoktur. Ben kimsenin dükkanını basmadım. Yazışmalar hala duruyor. Yazışmalar duruyor. Yazışmada küfür de mevcut. Dükkan basmaya gittiğimiz sav ettiği yanımdaki kişi dayımın oğludur. Gelmemi yazdığı vakit yanımdaydı birlikte gittik. Parayı vermemek için her türlü çirkefliği yaptı. Kendisi satır çekince bende otomobilimde bulunan sopayı alıp üzerine yürüdüm. Olay bundan ibarettir” formunda konuştu.