Komşusunun kapısı önüne kimyasal husus ve çiğ yumurta attı

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
İstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunan bir sitede argümanlara göre öğretmen Özkan E. ve eşi, alt kat komşularının kendilerini rahatsız etmesi üzerine daireden taşındı.

Çift taşınınca, bu kere tıpkı daireye birebir apartmanda oturan mühendis Deniz Kocaboğa ve eşi taşındı. Yeni taşınan çift, bir süre daha sonra alt komşuları tarafınca bebek odasının duvarına vurularak rahatsız edildi.

Komşuları ile konuşma teşebbüsünde bulunan çift, sorunu halledemedi. bir süre daha sonra da birebir apartman sakini tarafınca konutlarının önüne çiğ yumurta atıldığını ve kimyasal husus döküldüğünü fark etti.

Alt kat komşusunun kendilerini rahatsız ettiğini söz eden Deniz Kocaboğa, “Yaklaşık 3 sene evvelden bu daireye taşındım. Bu dairedilk evvel tam karşı dairede oturuyordum. Bu dairede bu biçimde bu dairede öğretmen bir çift vardı. Onlar bu alt komşu ile sorunlar hayatışlardı. daha sonra onlar dayanamadılar buradan taşındılar. Bir biçimde ben geçmiş bulundum” dedi.

‘Güvenliğe ihtar çektim’

Birfazlaca farklı sorun yaşadıklarını lisana getiren Kocaboğa, “Birinci birkaç ay sorun yaşamadım. Taşındıktan 3 ay daha sonra daima burada güvenlik tarafınca gürültü yaptığım sebebi öne sürülerek aranmaya başlandım. Gece saat 01.00 da uyuyorum güvenlik beni arıyor siz gürültü yapıyormuşsunuz alt komşunuzdan şikayet var diye. Bu bir süre bu biçimde devam ettikten daha sonra ben güvenliğe ihtar çektim. tekrar beni aramayın bu yaptığınız yanlışsız bir şey değil diye. Güvenlik beni aramamaya başladı” diye konuştu.

‘Savcılık takipsizlik sonucu verdi’

Komşusunun direkt çocuğunun uyuduğu saatlerde gürültü yaptığını söyleyen Kocaboğa,”Çocuğun uyuduğu saatlerde odada aşağıdan üste vurmalar, bir şeyler sürtmeler. Direkt çocuğu gaye alan gürültüler oluşmaya başladı. bir süre bunlara da ses çıkarmamaya başladım. Artık dayanılmaz hale gelince alt kata inip konuşmaya gittim. Lakin yaygara kopardılar. Ben düzgün bir biçimde konuşmak istediğim vakit ne hakkınız var kapıya gelmeye, ne hakkınız var buraya gelmeye gibisinden. Onun akabinde da bir süre daha sonra da hücumları arttırmaya başladılar. Birinci başlarda ayakkabılarımızda bir ekip kimyasallar görmeye başladık. daha sonrasında yumurta kapıya atıldı. En sonunda çocuğun bebek otomobiline dışkı atılınca bize artık tak etti. Caydırıcı olsun diye oraya bir bâtın kamera koydum. Gayem intikam almak değildi. Herkimse görsün tekrar da bizi rahatsız etmesin diyeydi. Buna karşın taarruzlar devam etti. Manzaraları de savcılığa verdik. Savcılıkta 1 yıl beklettikten daha sonra takipsizlik sonucu verdi. Bir sürü kanıt bulunmasına karşın” dedi.

‘Adalet istiyorum’

Kocaboğa “Huzur istiyorum. Hepimizin işi gücü var. Bendilk evvelki komşular bunları hayatış ve çekip gitmek zorunda kalmış. Yapanların yanına kar kalmış bu. Yapanların yanına kar kaldıkça daha cüretkar oluyorlar daha saldırgan oluyorlar. Adaletinde yerini bulmasını istiyorum” sözlerini kullandı.