Mesut Özil: Fenerbahçe’den öbür bir ekipte mesleğimi noktalamayacağım

Adanali

Active member
Fenerbahçeli futbolcu Mesut Özil, hakkında çıkan transfer savlarına karşılık verdi. Özil, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, futbol mesleğini sarı-lacivertli ekipte tamamlayacağını söz ederek, şunları söylemiş oldu:

“Son günlerde mesleğim ile ilgi yapılan tezlerle ilgili olarak bir açıklama yapmam mecburî oldu. Birinci 6 ay fiyat dahi almadan, çocukluk aşkım olan Fenerbahçe ile 3.5 yıl bir kontrat imzalayarak, meslek maksadımı tamamlamıştım. Altını çizerek yinelıyorum; Fenerbahçe’den öteki bir kadroda mesleğimi noktalamayacağım. Kontratım müddeti boyunca, çubuklu formamızı terletmek tek gayem. Bu sonucum fazlaca net ve mutlaktır. Profesyonel hayatın gereklilikleri gereği, idaremizin benimle ilgili bir karar alması durumunda ise bu hale yalnızca hürmet duyacağım. Çok çalışıp kendimi hep hazır tutacağım. Her vakit dediğim üzere; aslolan Fenerbahçe’dir. Büyük Fenerbahçe taraftarına sevgi ve hürmetlerimle.”
Altını çizerek tekrarlıyorum; Fenerbahçe’den başka bir takımda kariyerimi noktalamayacağım. Sözleşmem süresi boyunca, Çubuklu formamızı terletmek tek amacım. Bu kararım çok net ve kesindir. (2/3)

— Mesut Özil (@M10) May 31, 2022