Neymar mahkemede tabir verdi: Kalbim beni Barcelona’ya götürdü

Adanali

Active member
Barselona Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci gününde sanık koltuğuna oturan Neymar, “(Real) Madrid’e gitme seçeneğim vardı lakin kalbim beni Barcelona’ya götürdü. Transfer sürecini, görüşmeleri büsbütün babam yönetti. Ben yalnızca onun bana dediğine imza attım” dedi.

“Çok fazla kulüpten teklif vardı lakin benim hayalim her vakit Barcelona’da forma giymekti” diyen Neymar, son anda yalnızca Real Madrid ve Barcelona seçeneklerinin kaldığını lakin yüreğinin sesini dinleyerek Barça’ya gittiğini söylemiş oldu.

🚨
🚨
Neymar's father: Real Madrid has been making offers since 2009, but Neymar since the child has wanted to play in Barcelona
🔴
🔵
pic.twitter.com/h0y319Zal7

— Naimul Rafin  (@nhrafin_00) October 18, 2022

Davada şahit olarak görüntü konferansla dinlenen Real Madrid Kulübü Lideri Florentino Perez ise “Aşağı üst 10 yıl evvel Neymar ile ilgilendik lakin bunu Real Madrid sportif yöneticisinden biliyorum. Ben hiç bir vakit hiç bir müzakereye girmedim. Futbolcular istedikleri yere masraf ve Neymar, Barcelona’ya gitmek istiyordu” halinde konuştu.

Diğer yandan Barcelona’nın eski yöneticilerinden Raul Sanllehi de Neymar’ın Barcelona’ya transferi için 2011 yazında 45 milyon avro artı muvaffakiyete endeksli 10 milyon euro ödenmesi için Santos Kulübüyle bir mutabakat yaptıklarını tabir etti. Sanllehi, “Cuma günü el sıkıştık lakin pazartesi günü bize telefon edip Madrid’in 5 milyon euro daha fazla teklif ettiğini söylemiş olduler. Bunu kabul edemezdik zira öncesinde muahedeye varmıştık” dedi.

Neymar’ın çabucak hemen 17 yaşında iken (2009’da) transfer haklarının yüzde 40’ını satın alan ve futbolcunun Barcelona’ya transferinde kendisine karşılık gelen gerçek meblağı almadığını argüman eden DIS Kümesi’nin açtığı davada, futbolcu Neymar, babası Neymar da Silva Santos ve annesi Nadine Golcalves ile eski Barcelona kulüp liderlerinden Sandro Rosell ve Josep Maria Bartomeu, Santos Kulübünün eski yöneticilerinden Odilio Rodrigues sanık olarak yargılanıyor.

Davanın 31 Ekim’de sona ermesi öngörülüyor.