Sarıyer’de viraja süratli giren taksici karşı taraftan gelen İETT otobüsüne çarptı: Yaralılar var

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
İstanbul Sarıyer’de yağmur niçiniyle kayganlaşan yolda viraja süratli girdiği tez edilen taksi karşı taraftan gelen İETT otobüsü ile baş başa çarpıştı. Takside bulunan bayan yolcu ile taksi şoförü yaralandı. Taksi ortasında sıkışan şoför itfaiye tarafınca kurtarıldı.

Kaza saat 12.00 sıralarında Sarıyer Bahçeköy Yolu’nda meydana geldi. Teze nazaran Hasan Cezveci’nin kulandığı 34 TFB 66 plakalı taksi yağmur niçiniyle kayganlaşan yolda viraja süratle girince şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi kararı karşı istikametten gelen Mehmet İnce’nin kullandığı 34 HY 5929 Plakalı 42T çizgi numaralı İETT otobüsü ile baş başa çarpıştı. Çarpışma kararı hurdaya dönen takside bulunan yolcu Birgen Uşaklı ile taksi sürücüsü Hasan Cezveci yaralandı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine sıhhat, itfaiye ve polis grupları sevk edildi. Kazayı bakılırsarek yardıma koşan vatandaşlar taksinin art koltuğundaki yaralı Uşaklı’yı çıkarıp yola yatırarak ambulansın gelmesini bekledi. Bu sırada taksi ortasında sıkışan Cezveci ise olay yerine gelen itfaiye takımları tarafınca sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Her iki yaralı da olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza niçiniyle Sarıyer Bahçeköy Yolu büsbütün trafiğe kapandı. Kazaya karışan araçlar kaldırıldıktan daha sonra trafik tekrar olağana döndü. İETT otobüsü sürücüsü Mehmet İnce kazayı; “Ben olağan kendi yolumda giderken, süratli bir biçimde geliyordu, direksiyon hakimiyetini kaybetti herbiçimde geldi otomobilin altına girdi. Allah’tan ben de durdum yoksa daha da makûs olabilirdi” formunda anlattı.

Kaza ile ilgili inceleme devam ediyor.