Yarın Türkiye-Rusya İş Kurulu başkanlık seçimleri yapılacak

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Bu sene lider adayı, yıllardır Türkiye-Rusya İş Konseyi’nde lider yardımcılığını yapmış ve şu anda Dünya Türk İş Kurulu (DTİK) Avrasya Komitesi Lideri olan Ali Galip Savaşır da oldu.

Türkiye-Rusya İş Kurulu kapsamında planlarını Sputnik’e anlatan Ali Galip Savaşır, adaylığını, kurumu daha etkin kılmak, iştirakçi faaliyetlerini artırmak ve sonuç odaklı aktiflikleri çoğaltmak maksadıyla koyduğunu söyleyerek “DEİK İş Kurulları seçimli genel şurasında, Türkiye-Rusya İş Kurulu Başkanlığı için daha faal olmak, iştirakçi faaliyetlerini artırmak ve sonuç odaklı aktiflikleri çoğaltmak emeliyle aday oldum” sözlerini kullandı.

25 yıldır Moskova’da yaşadığını belirten Savaşır, iki ülke içinde ticari ve kültürel münasebetlerin geliştirilmesi ismine toplumsal sorumluluk projelerini de üstlendiğini söylemiş oldu:

“25 yıldır Moskova’da yaşamaktayım. 2010-2012 senelerında bir periyot Rus-Türk İşadamları Birliği’nin (RTİB) başkanlık nazaranvini yürüttüm. 2011’den bu yana Dünya Türk İş Kurulu (DTİK) Avrasya Komitesi Lideri, DEİK İş Kurulumuzda ise 2015 yılından bu yana Lider Yardımcısı olarak misyon yapmaktayım. Birfazlaca kriz ve güçlü süreçlerden geçip bugünlere getirdiğim ticari faaliyetlerimin yanında iki ülke içindeki ticari ve kültürel münasebetlerin geliştirilmesi ismine toplumsal sorumluluk projelerinde şahsen nazaranv alıyor ve ayrıyeten koordine ediyorum. Kendimi sorumlu hissettiğim Türk-Rus ticari ve kültürel tüm alakaların her noktasında gösterdiğim bu gayretlerin, Türkiye Rusya İş Kurulu Başkanlığına seçilmem durumunda daha faydalı olabileceğimi düşündüğüm için aday oldum.”